Popis školení
Dozvíte se, jak efektivně kombinovat různé druhy jištění a ochrany, abyste zvýšili bezpečnost a provozní spolehlivost vašich elektrických systémů. Nezmeškejte příležitost stát se odborníkem v oblasti jištění a ochrany nízkonapěťových systémů!
Během školení se naučíte, jak efektivně pracovat s charakteristikami jistících přístrojů pro jištění vedení a motorů, což vám umožní lépe chránit elektrické systémy. Odhalíme také principy a výhody používání omezujících přístrojů, které zvyšují bezpečnost a spolehlivost. Dále zjistíte, jak zvolit a nastavit jistící přístroje a chrániče tak, aby byla zajištěna co nejvyšší selektivita a minimalizován dopad výpadků.
Základní parametry jistících přístrojů jsou vysvětleny na konkrétních příkladech, včetně vysvětlení, co parametry představují v konkrétní instalaci a jaké podmínky je nutné splnit z hlediska norem.
V současné době je problematika spínání kapacitních zátěží problém, kterému je důležité se věnovat. Je důležitý výběr takových spínacích přístrojů, které jsou pro tento typ spínacího režimu vhodné. Nevhodné přístroje mohou v instalacích představovat zdroj poruch.
Školení je určeno především pro projektanty, revizní techniky a ostatní elektrotechniky, kteří se chtějí dozvědět něco o problematice jistících a spínacích přístrojů.
Program školení
1. den školení
8.58 - 9.00
Zahájení školení
9.00 - 10.45
Ing. Jan Krejčí
- Krátký úvod vývoj jističů
- Parametry přístrojů
- Jištění vedení a jištění motorů, práce s charakteristikami
- Omezující přístroje
- Selektivita jistících přístrojů a chráničů
- Spínaní kapacitních zátěží – LED osvětlení
10.45
Závěr školení